طراحی نرم افزارهای تحت وب

گوگل آنالیتیکس چیست ؟
گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) ، ابزار تحلیلگر شرکت گوگل است که در بین کاربران ایرانی به نامهای گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک و گوگل آنالیتیکز هم شناخته می شود. این ابزار تحلیلگر میتواند اطلاعات بسیار کاملی را درباره ترافیک ورودی در اختیار مدیران یک وب سایت قرار دهد. اطلاعاتی که می تواند نقش بسیار مهمی را در بهینه سازی یک وب سایت و پیشرفت آن ایفا کند. اما چیزی که گوگل آنالیتیکس را به یک ابزار لازم برای صاحب هر وب سایت یا اپلیکیشن گوشی) می کند، فقط قدرت غیر قابل انکار آن نیست. بلکه این موضوع است که گوگل آن را به رایگان در اختیار تمام وب سایت ها قرار داده است و استفاده از آن هم واقعا راحت است.

گوگل آنالیتیکس به شما اجازه میدهد تمام آمارهای وب سایت خود را به ساده ترین و بهترین شکل دنبال کنید.

به وسیله این ابزار شما میتوانید بفهمید:

 • روزانه چه تعداد بازدیدکننده به سایت شما وارد می شوند.
 • چقدر زمان در سایت شما می گذارنند.
 • نرخ پرش این کاربران چقدر است
 • ترافیک اصلی شما از چه طریقی است( ترافیک مستقیم، جستجو و ارجاعی)
 • مخاطبان اصلی شما چه کسانی هستند.
 • علایق اصلی آنها چیست.
 • از چه شهرهایی وارد سایت شما شده اند.
 • چقدر در سایت شما وقت گذرانده اند.
 • به کدام صفحات وب سایت شما بیشتر علاقه نشان داده اند.
 • همچنین بد نیست بدانید که تمام موارد ذکر شده جزو ساده ترین اطلاعاتی هستند که می توانید از گوگل آنالیز بدست آورید و دریافت آمار و تحلیل هایی بسیار دقیق تر و هدفمندتر نیز از طریق گوگل آنالیز ممکن است.
چرا تمام مدیران وب سایتها و وبلاگها به گوگل آنالیتیکس نیاز دارند؟

آیا شما یک وبلاگ شخصی دارید یا آنکه یک وب سایت را مدیریت می کنید؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، دیگر مهم نیست که کدامیک را داشته باشید، در هر صورت شما به گوگل آنالیتیک نیاز خواهید داشت. چرا؟ برای آنکه جذب مخاطب بیشتر برایتان مهم است و گوگل آنالیتیکس در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

موارد زیر فقط چند تا از سوالاتی هستند که به کمک این ابزار تحلیلگر می توانید پاسخ آنها را بیابید:

  چند نفر از وب سایت من بازدید می کنند؟
 • افراد به طور متوسط چه مقدار زمانی در وب سایت من وقت می گذرانند؟
 • آیا محتویات صفحات من به اندازه کافی واضح و جذاب هستند؟
 • خوانندگان وبلاگ من به چه مطالب و موضوعاتی علاقه مند هستند؟
 • بازدیدکنندگان من در چه شهرها و کشورهایی زندگی می کنند؟
 • آیا داشتن یک وب سایت واکنش گرا و مناسب گوشی برای من لازم است؟
 • بازدیدکنندگان از طریق چه وب سایتی به سایت من رهنمون می شوند؟
 • کدام تکنیک های بازاریابی بیشترین تاثیر را بروی ترافیک وب سایت من دارند؟
 • کدام صفحات وب سایت من دارای بیشترین میزان محبوبیت هستند؟
 • چه تعداد از بازدیدکنندگان من تبدیل به مشتری می شوند؟
 • بازدید کنندگانی که به مشتری تبدیل می شوند چه ویژگی هایی دارند؟
 • چطور میتوانم سرعت وب سایت خود را افزایش دهم؟
طريقه ایجاد حساب گوگل آنالیتیکس

ابتدا شما به یک حساب گوگل نیاز دارید. اگر که شما از قبل یک حساب (برای سایر سرویس های این شرکت از قبیل Gmail) دارید میتوانید از آن برای راه اندازی حساب گوگل آنالیز خود استفاده کنید، یا آنکه باید یک حساب جدید ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این حساب گوگل قرار است بر اطلاعات صفحه آنالیز، کنترل کامل داشته باشد و بنابراین بهتر است که به آن مطمئن باشید و شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

همچنین باید بدانید که گوگل به شما اجازه میدهد تمام وب سایتها و البته برنامه های گوشی خود) تا سقف ۵۰ تا) را از طریق یک حساب آنالیتیکس بررسی کنید و لازم به ایجاد چندین حساب نیست. شما حتی می توانید چندین حساب گوگل را به یک حساب آنالیتیکس متصل کنید تا همکاران شما نیز به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

هم اکنون به صفحه گوگل آنالیتیکس بروید و گزینه ورود ((Sign in به گوگل آنالیتیکس را انتخاب کنید. در صورتی که از قبل حساب گوگل خود را ساخته باشید، در این صفحه سه مرحله راه اندازی گوگل آنالیز برای شما نمایش داده خواهد شد.

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید و اطلاعات مربوط به وب سایت خود را وارد کنید. در اینجا لازم است نام حساب آنالیز خود را انتخاب کنید، نام و دامنه وب سایت خود را بنویسید، زمینه فعالیت خود را مشخص کنید و کشور و محدوده زمانی مورد نظرتان (که احتمال ایران و + ۳:۳۰ Tehran می باشد) را انتخاب نمائید.

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


در پایین صفحه هم مشخص می کنید که اطلاعات تحلیلی شما تا چه حد در دسترس گوگل باشد.

پیشنهاد ما این است که تمام بخش های این قسمت و به خصوص گزینه Benchmarking را تیک بزنید.

Benchmarking به شما اجازه میدهد که بعدها اطلاعات وب سایت خود را با سایر وب سایتهای مرتبط مقایسه کنید.

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


دریافت آی دی مخصوص آنالیتیکس شما(Tracking Info)

بعد از آنکه حساب کاربری خود را ایجاد کردید، یک آی دی مخصوص وب سایت شما ایجاد می شود و در اختیار شما قرار میگیرد. البته شما می توانید این آی دی را به صورت دستی هم دریافت کنید. کافی Account حساب مورد نظر خود را انتخاب است از منوی بالا وارد قسمت ادمین شوید، در قسمت کنید، سپس در قسمت Property نام وبسایت خود را برگزینید و در نهایت بروی گزینه Tracking ۰۱-۰۰۰۰۰۰-UA می باشد) در هنگام Info کلیک کنید. توجه داشته باشید که این آی دی (که به فرمت ایجاد تگ لازم است. بنابراین باید آن را یادداشت کنید.

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


طریقه ایجاد حساب گوگل تگ منیجر و کانتینر

گوگل با عرضه سرویس تگ منیجر قدمی بزرگ در راستای ساده کردن کار نصب ابزارهای تحلیلی از جمله گوگل آنالیتیکس برای صاحبان وبسایت ها و برنامه های گوشی برداشته است. به کمک این سرویس دیگر لازم به کدهای مختلف و پیچیده نیست و شما میتوانید با قرار دادن چند خط کد ساده در وب سایت و یا برنامه گوشی مورد نظرتان از تمام امکانات تحلیلی موردنیازتان بهره مند شوید. در ادامه چگونگی استفاده از این سرویس را توضیح خواهیم داد.

ابتدا به دامنه Tagmanager.google.com مراجعه کنید و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید .

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


بعد از ایجاد حساب، شما می بایست برای وب سایت خود یک Container جدید در تگ منیجر ایجاد کنید. این کانتینر در واقع یک کد ساده است که میتواند تگ گوگل آنالیز و البته هر تگ دیگری که قصد استفاده از آن را دارید، درون خود جای بدهد. پروسه ساخت یک کانتینر اصل پیچیده نیست. تنها کاری که باید بکنید این است که نام و محدوده زمانی مورد نظر خود برای کانتینر را مشخص کنید.

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


وارد کردن دامنه سایت در این قسمت ضروری نیست. با اینحال پیشنهاد ما این است که دامنه خود را وارد کنید، زیرا گوگل تگ منیجر بدین وسیله میتواند در طول فرآیند تنظیم تگ کمک بیشتری به شما بکند. همچنین توجه داشته باشید که در تعداد کانتینرهای ایجاد شده محدودیتی وجود ندارد و در صورت لزوم شما میتوانید کانتینرهای جدیدی برای سایر وب سایت ها و برنامه های گوشی خود ایجاد کنید.

در نهایت شما وارد فضای ویرایش کانتینر خود خواهید شد که تصویر آن در زیر آمده است:

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


قرار دادن کد جاوا اسکریپت کانتینر بر روی وب سایت

بعد از اینکه کانتینر را ایجاد کردید، یک کد جاوا اسکریپت در اختیار شما قرار می گیرد. یا اینکه میتوانید با کلیک بر روی ID کانتینر خود (که به صورت GTM-XXXXمی باشد) صفحه نصب تگ منیجر را باز کرده و کد خود را دریافت کنید.

شما باید این کد را کپی کنید و در تمام صفحات وب سایت خود آن را دقیقا بعد از تگ آغازین body قرار دهید.

همچنین در صورتی که از قبل تگهای قدیمی گوگل آنالیز را بر روی وب سایت خود نصب داشته اید، لازم است تمام آنها را پاک کنید.

حالا اگر که می خواهید از قرارگیری درست تگها بر روی وب سایت خود مطمئن شوید، میتوانید از افزونه کمک رسانی در تگ گذاری برای مرورگر کروم استفاده کنید. کافی است با این مرورگر وارد لینک زیر شده و گزینه Add to Chrome را انتخاب کنید دانلود افزونه Tag Assistant

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


ایجاد تگ گوگل آنالیز در تگ منیجر

بسیار خب... اکنون که کانتینر خود را در اختیار داریم و کد آن را به سایت اضافه کرده ایم، وقت آن رسیده که تگ گوگل آنالیتیکس را درون این کانتینر قرار دهیم.

در صفحه گوگل تگ منیجر، بر روی گزینه "Create Tag" کلیک کنید و تگ Google Analytics را به عنوان محصول (Product انتخاب کرده و نوع تگ (Tag Type) خود را بر روی Universal Analyticsتنظیم نمایید.

همچنین بهتر است که نام تگ خود را نیز با کلیک بروی گزینه ویرایش که در کنار عنوان قرار دارد، مشخص کنید.

پیشنهاد ما این است که نام این تگ را GA Pageview بگذارید.

پس از آن نیزباید آی دی ردیابی (Tracking ID) وب سایت خود در گوگل آنالیز را وارد کنید. در بخش دوم این راهنما طريقه دریافت این آی دی را به شما توضیح داده ایم.

حالا باید نوع ردیابی(Track Type) خود را مشخص کنید.

در حال حاضر گزینه Page View را برای این قسمت انتخاب کنید.

بدین ترتیب هر بار که کاربر از صفحات وب سایت شما بازدید می کند، تگ گوگل فعال خواهد شد و اطلاعات را دریافت می کند.

در نهایت هم باید مشخص کنید که شرایط فعال شدن تگ شما (Firing Triggers) چیست. فعلا این گزینه را بر روی All Pages قرار دهید تا هیچ محدودیتی وجود نداشته باشد و تگ گوگل با باز شدن هر صفحه ای فعال شود.

همچنین در صورتی که قصد استفاده از سرویس های تبلیغات گوگل را دارید، پیشنهاد میکنیم گزينه Display Advertising Features را فعال کنید.

طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


هحتما متوجه شده اید که گزینه هایی برای تنظیمات بیشتر و پیشرفته در این فرم وجود دارد. این بخشها برای کسانی است که قصد استفاده تخصصی از سرویس آنالیز را دارند .

بعد از آنکه تمام اطلاعات را وارد کردید، گزینه Create Tag را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با انتخاب این گزینه، تگ گوگل آنالیز بلافاصله در سایت شما اعمال نمی شود و ابتدا لازم است که آن را منتشر کنید. پیشنهاد ما این است که همیشه قبل از انتشار یک تگ، از گزینه پیش نمایش (Preview)تگ منیجر استفاده کرده و آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می کند.

خب، همین تگ ساده که در این قسمت ایجاد کردیم، به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات تحلیلی بسیار متنوعی را از گوگل دریافت کنید. اطلاعاتی نظیر تعداد کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند، صفحاتی که آنها بیشتر باز می کنند، زمانی که در سایت می گذرانند، درصد کسانی که بلافاصله سایت شما را ترک می کنند(Bounce Rate) ، روش هایی که کاربران سایت شما را پیدا می کنند و...


انتشار تگ گوگل آنالیتیکس و آنالیز سایت

اکنون همه چیز آماده است. تنها کاری که باید بکنید این است که تگی که ساختید را منتشر کنید. البته بعد از انتشار تگ، مدتی (نزدیک به یک روز طول می کشد تا گوگل بتواند اطلاعات کافی را از سایت شما جمع آوری کند و آنها را در گوگل آنالیز نمایش دهد. اما شما همچنان به اطلاعات لحظه ای (Real–Time)دسترسی خواهید داشت و میتوانید ببینید که در لحظه چند نفر در وب سایت شما حضور دارند، از چه صفحاتی بازدید می کنند و البته، از چه طریقی شما را پیدا کرده اند.


امکانات پیشرفته گوگل تگ منیجر

همانطور که احتمالا متوجه شده اید، گوگل تگ منیجر امکانات بسیار زیادی را در زمينه تگسازی در اختیار شما قرار می دهید. برای مثال شما میتوانید یک تگ را به نحوی تنظیم کنید که با فشرده شدن یک دکمه، ورود به یک صفحه مشخص یا ... فعال شود. همچنین در صورتی که یک فروشگاه آنلاین دارید، قیمت یک محصول خریداری شده را به گوگل آنالیز منتقل کند تا بتوانید آماری در زمینه درآمد خود داشته باشید. اما بررسی تمام این امکانات وقت بسیار زیادی می برد و در نتیجه از حوصله این متن خارج است. با اینحال در صورت علاقه مند بودن، می توانید از منابع متعدد انگلیسی در این زمینه استفاده نمایید.

گوگل آنالیز برای برنامه های گوشی

همانطور که در ابتدای کتاب نیز اشاره کردیم، گوگل امکانات تحلیلی خود را فقط به وب سایت ها ارائه نمی دهد و صاحبان برنامه های گوشی بر روی اندروید و iOS نیز میتوانند از آنها استفاده کنند. البته نحوه راه اندازی سرویس گوگل آنالیتیکز برای این برنامه ها کمی با وب سایت ها متفاوت است و در صورت درخواست شما عزیزان می توانیم در آینده بدان بپردازیم.


افزونه Page Analytics برای مرورگر کروم

حالا که با موفقیت گوگل آنالیز را بر روی سایت خود نصب کرده اید، دیگر می توانید اطلاعات تحلیلی مختلفی را از طریق این سرویس دریافت نمایید و با توجه به این اطلاعات سایت خود را به بهترین نحو برای کاربران بهینه سازی کنید. اما بد نیست بدانید که گوگل در کنار آنالیز، یک افزونه کروم بی نظیر در زمینه تحلیل هم به رایگان در اختیار صاحبان وبسایت ها قرار داده که پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید. این افزونه Page Analytics نام دارد و با استفاده از آن، شما با ورود به وب سایت خود اطلاعات تحلیلی مختلفی را دریافت خواهید کرد. مثلا اینکه چند درصد کاربران بر روی یک دکمه کلیک کرده اند. دانلود افزونه (Page Analytics)


طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


یک فرهنگ لغت سریع برای استفاده از گوگل آنالیز

بعد از آنکه مراحل نصب را به پایان رساندید، وقت آن می رسد که طریقه استفاده از این ابزار را فرا بگیرید. قبل از آنکه شروع کنیم و وارد جزئیات شویم، لازم است که شما با معنای کلمات و عبارات کلیدی برای استفاده از این ابزار آشنا شوید. شما بارها و بارها طی خواندن این کتاب و استفاده از اطلاعات گوگل با این واژه ها روبرو خواهید شد.


ابعاد (Dimensions) :
منظور از بعد (یا دایمنشن) یکی از خصوصیات و ویژگی های بارز وب سایت با برنامه گوشی است که میتواند مقادیر مختلفی را بپذیرد. نوع مرورگر، صفحه خروج کاربر، صفحات مورد بازدید و زمان حضور کاربر در وبسایت از نمونه ابعادی هستند که در گوگل آنالیز وجود دارد.
 • متریک ها (Metrics) :
  متریک ها در واقع خصوصیات درونی یک دایمنشن هستند که میتوانند به صورت مجموع با نرخ اندازه گیری شوند. برای مثال تعداد بازدیدها از یک صفحه یا میانگین زمانی که کاربران در وب سایت گذرانده اند.

 • دوره ها (Sessions) :
  دوره به مدت زمانی اطلاق می شود که کاربر به صورت فعال با وب سایت، برنامه گوشی یا سایر رسانه های شما در ارتباط است. تمام اطلاعات در مورد تعاملات کاربر (تعداد صفحاتی بازدیدی، رویدادها، میزان خرید و ...) در طی یک دوره حساب می شوند. دوره ها معمولا بعد از ۳۰ دقیقه عدم تعامل کاربر با وب سایت یا برنامه شما بسته میشوند و در صورت بازگشت کاربر، یک دوره جدید باز خواهد شد.

 • کاربران (Users):
  افرادی که حداقل برای یک دوره (Session) در وبسایت حضور داشته اند، جزو کاربران شما محسوب می شوند.

 • بازدیدکنندگان (Visitors) :
  بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما سر زده اند. اینها به دو دسته بازدیدکنندگان جدید (New Visitor) و بازدیدکنندگان تکراری (Returning Visitors) تقسیم می شوند. بازدیدکنندگان تکراری، کاربرانی کسانی هستند که قبل یک دوره را در وب سایت شما گذرانده اند.

 • بازدید صفحات (Pageviews) :
  منظور از این عبارت تعداد كل دفعاتی است که یک صفحه مشاهده شده است. توجه داشته باشید که بازدیدهای مکرر توسط یک کاربر تکراری نیز در این مقدار حساب میشود.

 • صفحات/دوره ها ( Pages/Sessions):
  صفحات/دوره ها به میانگین تعداد صفحاتی اطلاق میشود که در طی یک دوره دیده میشود. بازدیدهای تکراری از یک صفحه نیز در این مورد حساب میشود.

 • میانگین زمان دوره (Avg. Session Duration) :
  میانگین زمانی است که دوره های استفاده کاربران به طول انجامیده است.

 • نرخ پرش (Bounce Rate) :
  منظور از نرخ پرش، درصد کسانی است که تنها یک صفحه از وب سایت شما را مشاهده کرده اند. (بازدیدی که در آن کاربر به وب سایت شما وارد شده و بدون آنکه هیچ تعاملی با آن داشته باشد، صفحه را بسته است) هر چقدر که نرخ پرش وب سایت شما کمتر باشد، یعنی وب سایت شما در حفظ کاربر موفق تر عمل کرده است.

 • دوره های جدید (New Sessions) :
  یک تخمین از تعداد بازدیدهایی است که برای اولین بار و توسط کاربران جدید صورت می گیرند. دلیل تخمینی بودن این درصد این است که کاربر ممکن است با یک آی پی جدید به سایت شما وارد شود.

 • اهداف (Goals) :
  شما میتوانید در گوگل آنالیتیکس اهدافی برای خود تعیین کنید. اینکار به شما اجازه میدهد که میزان موفقیت سایت خود را اندازه گیری کنید و ببینید که چند درصد از کاربران یک فرآیند مشخص که برای شما مهم است را در وب سایت طی می کنند.

 • تبدیلها (Conversions) :
  تبدیلها زمانی صورت می گیرند که یک کاربر اهداف شما را عملی می کند و در نتیجه تبدیل به یک کاربر ثابت با مشتری شما شود. مثلا وقتی یک کاربر در وبسایت شما ثبت نام می کند یا یک خرید را انجام میدهد.

 • کمپینها (Campaigns) :
  کمپین ها به شما اجازه میدهد که پارامترهای شخصی خود را برای هر صفحه ای که دوست دارید اضافه کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری را از کاربران خود بدست آورید.

 • بازدید صفحات (Pageviews) :
  منظور از این عبارت تعداد كل دفعاتی است که یک صفحه مشاهده شده است. توجه داشته باشید که بازدیدهای مکرر توسط یک کاربر تکراری نیز در این مقدار حساب میشود.

 • جذب (Acquisition) :
  منظور از جذب، روشی است که کاربران خود را بدست آورده اید. مثلا ممکن است طريقة جذب یک کاربر، موتور جستجوی گوگل باشد.

 • رفتار (Behavior) :
  اطلاعات رفتاری کاربران به شما اجازه می دهد که محتوای خود را مطابق نیاز آنها تغییر دهید و آن را بهینه نمایید.

 • منو اصلی

 • خانه (Home) :
  صفحه اصلی است که در آن اطلاعات کلی در مورد تمام وبسایت ها و برنامه های گوشی خود دریافت میکنید.

 • گزارش (Reports) :
  م نیز اطلاعات یک وب سایت یا برنامه مشخص را در اختیار شما می گذارد.

 • شخصی سازی (Customization) :
  به شما اجازه میدهد گزارش هایی شخصی با دایمنشن ها و متریک های مورد نظر خود را ایجاد کنید.

 • مدیریت (Admin) :
  برای انجام تنظیمات مدیریتی حساب و همچنین دسترسی دادن به همکاران شما کاربرد دارد.

 • از طریق بخش سمت راست منو نیز میتوانید وب سایت یا برنامه ای که میخواهید اطلاعات آن را در صفحه گزارش مشاهده کنید را انتخاب نمایید. ما در این کتاب به بررسی دو بخش اول یعنی صفحه اصلی و گزارش خواهیم پرداخت.


  تنظیم زمان

  شما میتوانید به وسیله تقویم سمت قرار گرفته در سمت راست صفحه، بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاهده اطلاعات مشخص کنید.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  همچنین امکان مقایسه دو بازه زمانی مختلف نیز وجود دارد. با انتخاب گزینه مقایسه، اطلاعات داده شده به صورت مقایسه ای از دو بازه زمانی در می آید و در نتیجه می توانید ببینید که کدام متریک ها در بازه زمانی دوم پیشرفت یا پسرفت داشته اند.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  صفحه خانه

  شما با ورود به حساب کاربری خود در گوگل آنالیز به صفحه اصلی هدایت خواهید شد. در این صفحه لیستی از وب سایت هایی را می بینید که به حساب خود متصل کرده اید. این لیست همچنین یک سری اطلاعات و آمار کلی را در مورد این وبسایت ها به شما میدهد که شامل تعداد دوره ها (Sessions)، میانگین زمان دوره ها( Avg. Session Duration)، نرخ پرش (Bounce Rate) و نرخ تبدیل برای اهداف (Goal Conversion Rate) می شود. شما در این صفحه می توانید در بین دامنه ها و برنامه های گوشی خود جستجو کنید و در صورت لزوم، دامنه ها و برنامه های مهم را ستاره دار کنید تا دسترسی به آنها راحت تر شود حال وب سایت یا برنامه ای را که در مورد آن اطلاعات بیشتر می خواهید را انتخاب کنید تا وارد صفحه گزارش گوگل آنالیز شوید (توجه داشته باشید که در صورت وجود تنها یک وب سایت یا برنامه، شما به صورت خودکار به صفحه گزارش هدایت می شود و لازم به انتخاب نیس.)


  گزارش گوگل آنالیز(Reporting)

  قسمت گزارش به شما اجازه میدهد تا اطلاعات دقیقی در مورد مخاطبان خود دریافت کنید. بر روی منوی سمت چپ، شما با یک گزینه جستجو روبرو هستید تا به دنبال گزارش های مورد نظر خود بگردید و یک لیست از لینک هایی دارید که شما را به قسمتهای مهم گوگل آنالیز هدایت می کنند.


  در ادامه به بررسی هر یک از این لینک ها خواهیم پرداخت.


  داشبورد

  صفحه اصلی گزارش است که شما میتوانید آن را به دلخواه خود ویرایش کنید و با استفاده از ويجتها کاری کنید که تمام اطلاعات کلیدی که لازم دارید را به نمایش بگذارد. با یک تنظیم درست، داشبورد به شما کمک می کند بدون نیاز به چرخیدن درون گزارش های استاندارد موجود در گوگل آنالیتیکس، اکثر اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  ما میتوانید معیارهای جدیدی را از طریق دکمه Add Segment+ در آمار مشاهده کنید و با گزینه Add Widget+بخشهای جدیدی را به این قسمت بیفزایید. همچنین در هنگام چرخیدن در بین گزارش های استاندارد، با انتخاب لینک Add to Dashboard میتوانید آنها را به داشبورد خود اضافه کنید. علاوه بر اینها، می توانید داشبوردهای از قبل آماده را از طریق گالری راه حل های گوگل آنالیز (Google Analytics Solutions Gallery دانلود نمایید. همچون صفحه خانه، اینجا هم میتوانید در قسمت بالا سمت راست قدام به تغییر بازه زمانی گزارش و مقایسه دو بازه زمانی مختلف کنید.


  میانبرها(Shortcuts)

  کاربرد این قسمت از اسم آن واضح است. لینکهای سریع به گزارش های مورد نظر خودتان در گوگل آنالیتیکس. هر زمان که اطلاعات مشخصی را در گوگل آنالیز مشاهده می کردید که لازم بود باز هم آنها را بررسی کنید، کافی است بر روی لینک Shortcut در بالای صفحه کلیک کنید تا این گزارش به لیست میانبر اضافه شود و دسترسی به آن راحت تر شود.


  رویدادهای هوشمند(Intelligence Events)

  منظور از رویدادهای هوشمند، هشدارهایی است که شما میتوانید در گوگل آنالیتیکس تنظیم کنید. به این ترتیب وقتی که تغییر مورد نظر شما در اطلاعات رخ داد، از طریق یک ایمیل و البته این بخش مطلع میشوید. برای رویدادهایی همچون بروز یک تغییر در تعداد دوره ها یا تبدیل های یک هدف یا سایر متریک ها در یک بازه روزانه، هفتگی یا ماهانه می توان هشدار تنظیم کرد.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  اطلاعات لحظه ای(Real-Time )

  آیا می خواهید بدانید که چند نفر هم اکنون در وب سایت شما هستند و چه کاری می کنند؟ این بخش اجازه دسترسی به این اطلاعات لحظه ای را به شما می دهد. شما میتوانید از اطلاعاتی همچون نحوه ورود بازدیدکنندگان، تعداد صفحات دیده شده توسط آنها، صفحات فعال، مکان فعلی آنها و ... را در این صفحه ببینید.


  و بالاخره، بخش هیجان انگیز آمار وب سایت شما!

  تا اینجای کار به بررسی یک سری از بخشهای کلی و غیر تخصصی پرداختیم. اما مغز اطلاعات گوگل آنالیز شما در سه بخش بعدی مخاطبان (Audience) ، رفتار (Behavior) و تبدیل ها (Conversions) نهفته است. این سه بخش اطلاعاتی عمیق از کاربران، منابع ترافیک، محتوا و میزان دستیابی به اهداف را در اختیار شما می گذارند. در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.


  مخاطبان(Audience)

  در بخش مخاطبان، شما میتوانید در مورد کاربران خود و ویژگیهای آنها اطلاعات کسب کنید. این بخش دارای صفحات مختلفی است که هر چه در مورد کاربران خود بخواهید بدانید را به شما خواهند گفت. در ادامه به بررسی بخش های مهم این قسمت خواهیم پرداخت.


  اطلاعات کلی(Overview)

  این بخش یک سری اطلاعات کلی را در مورد کاربران در اختیار شما می گذارد. در بخش نمودار شما میتوانید مشخص کنید که میخواهید چه متریکی نمایش داده شود. همچنین امکان انتخاب دو متریک مختلف و مقایسه آنها نیز وجود دارد. در قسمت راست نیز می توانید مشخص کنید که نمودار شما بر اساس ساعت، روز، هفته یا ماه نمایش داده شود به صورت پیش فرض، در زیر نمودار یک سری آمار کلی وجود دارد: دوره ها با تعداد دفعاتی که وب سایت شما بازدید شده (Sessions) ، تعداد کاربران (Users) ، تعداد صفحات مشاهده شده توسط کاربران (Pageviews) ، میانگین صفحات مشاهده شده در هر دوره ( Pages / Session ) ، میانگین طول مدت یک دوره بازدید ( Avg. SessionDuration )، نرخ پرش یا تعداد کاربرانی که از دست داده اید (Bounce Rate) و درصد دوره های که بازدیدکننده جدیدی به سایت شما آمده است ) .(New Sessions %در سمت راست نیز می توانید یک مقایسه نموداری از درصد بازدیدکنندگان جدید و قدیمی را ببینید در انتهای صفحه نیز میتوانید در مورد زبان، کشور، شهر، مرورگر، سیستم عامل و ... کاربران خود اطلاعاتی کلی کسب نمایید.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  اطلاعات جمعیت شناختی(Demographics)

  در این بخش شما میتوانید در رابطه با سن و جنسیت کاربران خود بخوانید. شاید پیش خودتان فکر کنید که گوگل چگونه این آمار را بدست می آورد و چقدر دقیق هستند؟ اول بگذارید به شما در مورد دقت آنها اطمینان دهیم. این آمار در آزمایشی مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند. و اما نحوه جمع آوری آنها. گوگل نه تنها از حساب کاربری شما اطلاعات را جمع آوری می کند، بلکه با استفاده از کوکی های خود تمام سایتهای مورد بازدید شما را نیز شناسایی می کند و بدین ترتیب سن، جنسیت و سایر اطلاعات شما را مشخص می کند.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  زمینه های مورد علاقه (Interests)

  در این بخش می توانید در مورد علايق کاربران خود بخوانید و با توجه به اینکه اکثریت کاربران شما به چه چیزهایی علاقه دارند، تغییراتی را در وب سایت خود اعمال کنید. در بخش قبل توضیح دادیم که گوگل این اطلاعات را چگونه به دست می آورد.


  اطلاعات جغرافیایی(Geo)

  در این بخش شما در مورد مکان و زبان کاربران خود اطلاعات کسب خواهید کرد.


  رفتار(Behavior)

  (New Vs Returning) میتوانید رفتار کاربران این بخش شامل سه قسمت است. در بخش اول ) میتوانید Frequency & Recency جدید را با کاربران قدیمی خود مقایسه کنید. در بخش دوم ( ببینید که کاربران قدیمی چقدر ممکن است که دوباره به وب سایت شما سر بزنند و از آخرین بازدید آنها چند روز گذشته است. در بخش آخر (Engagement) نیز میتوانید میزان درگیر شدن کاربران با وب سایت خود و زمانی که در آن گذرانده اند را مشاهده کنید.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  فناوری(Technology)

  در این بخش می توانید در مورد مرورگر، سیستم عامل و شرکت ارائه دهنده اینترنت کاربر بخوانید.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  موبایل(Mobile)

  در این بخش می توانید تعداد کاربران کامپیوتر، گوشی و تبلت را با هم مقایسه کنید و ببینید که کاربران گوشی و تبلت شما از چه دستگاهی استفاده می کنند.


  جریان کاربران (User Flow)

  دبخش نهایی این قسمت نیز به بررسی مسیرهای حرکت کاربران شما می پردازد. در این قسمت شما می بینید که کاربران چه مسیرهایی را در وب سایت شما طی کرده اند. شما میتوانید در قسمت چپ، ابتدای مسیر را مشخص کنید. مثلا بر طبق کشور به بررسی مسیر حرکت کاربران خود بپردازید.


  نحوه جذب(Acquisition)

  در این قسمت شما میتوانید به بررسی نحوه جذب کاربران بپردازید و ببینید که ترافیک ورودی شما از چه طرقی است. شما همچنین می فهمید که کاربران ورودی از هر ترافیک چگونه رفتار کرده اند و چه تعداد از آنها به مشتری و کاربر ثابت شما تبدیل شده اند. قبل از بررسی بخش های مختلف این قسمت بگذارید به بررسی عبارات کلیدی آن بپردازیم.


 • منابع (Sources) :
  منبع جذب یک کاربر یعنی سایتی که از آن وارد شده است. شما میتوانید ببینید که هر سایت چه تعداد بازدیدکننده را برای شما داشته است.

 • رسانه ها (Mediums :
  مشخص می کند که کاربران به صورت طبیعی و از طریق جستجو شما را پیدا کرده اند(Organic) ، یا آنکه توسط یک تبلیغ یا لینک به سایت شما ارجاع داده شده اند (Referral)، یا که هیچ کدام از این دو نبوده است.(None)

 • کانال ها (Channels :
  منظور از کانال، آن طریقی است که مخاطب شما جذب شده است.

 • مستقیم (Direct) :
  کاربرانی که مستقیما آدرس سایت شما را وارد کرده اند و به آن وارد شده اند.

 • جستجوی طبیعی (Organic Search) :
  کاربرانی که شما را از طریق نتایج طبیعی (نه تبلیغات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند.

 • ارجاعی (Referral) :
  کاربرانی که از وب سایتهای دیگر (به واسطه تبلیغ، لینک شما و ...) وارد سایت شما شده اند.

 • اجتماعی (Social):
  اجتماعی (Social): کاربرانی که از طریق شبکه های اجتماعی به سایت شما هدایت شده اند. موارد دیگر همچنین میتوانید آمار کاربرانی که از طریق ایمیل، تبلیغات پولی گوگل، سایر تبلیغات و ... وارد سایت شده اند را نیز مشاهده کنید. به علاوه امکان تعریف منابع ترافیکی جدید با دقت بیشتر هم وجود دارد.

 • اطلاعات کلی(Overview)

  به کمک گزینه های بالای این بخش شما میتوانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی را می خواهید. در این قسمت می توان مشخص کرد که آمار کانالها، منابع یا رسانه ها نمایش داده شود و هدف مورد نظر را نیز تغییر داد.


  در زیر این تنظیمات، شما یک نمودار دایره ای از نوع جذب ترافیک مشاهده میکنید. نمودارهای دوم و سوم نیز نشان میدهند که کاربران جذب شده از طرق مختلف چقدر با سایت شما تعامل داشته اند و در نهایت چند درصد از آنها فرآیندهای مورد نظر شما را طی کرده اند و به کاربر ثابت با مشتری تبدیل شده اند.


  در انتهای صفحه نیز اطلاعات مشابهی به صورت آماری و در جدول برای شما آورده شده است.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  تمام ترافیک(All Traffic)

  در این بخش شما میتوانید اطلاعاتی دقیق تر را درباره کانال ها، منابع / رسانه ها و ترافیک ارجاعی مشاهده کنید و یک نقشه درختی از ترافیک خود را هم ببینید.


  ادوردز(AdWords)

  این بخش به بررسی ترافیک جذب شده شما از طریق تبلیغات خود گوگل میپردازد و تنها در صورتی به کار شما می آید که بخواهید در این موتور جستجو تبلیغ کنید.


  کنسول جستجو(Search Console)

  در این بخش شما میتوانید کنسول جستجوی خود را به آنالیز متصل کنید و اطلاعاتی در مورد ترافیک جستجوی خود کسب کنید. اینکه کاربران جستجوگر ابتدا وارد چه صفحه ای از سایت شما شده اند، از چه کشورهایی هستند و چه دستگاهی دارند.


  اجتماعی(Social)

  در این بخش به بررسی ترافیک اجتماعی خود می پردازید و آمار مختلف مربوط به آن را مشاهده می کنید.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  رفتار(Behavior)

  این قسمت از گوگل آنالیتیک نیز کاربرد بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. از طریق این بخش شما میبینید که رفتار کاربران شما چگونه بوده، چطور با سایت شما تعامل کرده اند و چه کارهایی را در آن انجام داده اند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف این قسمت می پردازیم.


  اطلاعات کلی(overview)

  در این قسمت شما میتوانید اطلاعات کلی در مورد رفتار کاربران را مشاهده کنید. شما می فهمید که آنها چه تعداد صفحه را دیده اند و چه تعداد از این بازدیدها تکراری نبوده است ) Pageviews (Unique ، به طور میانگین چقدر در صفحات شما مانده اند (Avg. Time on Page)، چقدر از آنها پریده اند (Bounce Rate) و بیشتر چه صفحاتی را بازدید کرده اند. همچنین میتوانید ببینید که چه نوع تعاملی با شما داشته اند (Events) و چه عباراتی را در سایت شما جستجو کرده اند( Site Search)


  جریان رفتار(Behavior Flow)

  در این قسمت شما میتوانید مسیر رفتار کاربران را ببینید. شما میتوانید ابتدای این مسیر را خودتان مشخص کنید و گوگل به شما نشان میدهد که اولین، دومین، سومین و ... کاربران با سایت شما چگونه بوده است.


  محتوای سایت (Site Content)

  در صفحه اول این بخش (All Pages) میتوانید در مورد محتوای سایت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. یعنی ببینید که هر صفحه و مطلب سایت شما چقدر بازدید داشته، کاربران به طور میانگین چقدر در آن وقت گذرانده اند، چقدر کاربر پرانده است، چقدر برای شما پولساز بوده است و در نهایت چقدر از طریق آن خارج و داخل شده اند در صفحات دیگر نیز میتوانید اطلاعات دقیق تری را کسب کنید. یعنی ببینید که در هر سطح از زیر دامنه ها رفتار چگونه بوده است (Content Drilldown) ، صفحات فرود یا ورودی کدامها بوده است (Landing Pages) و صفحات خروجی کدامها.(Exit Pages)


  سرعت سایت(Site Speed)

  این بخش منبع ارزشمندی برای کسب اطلاعات و بهبود سرعت سایت است. در صفحه اصلی شما میتوانید ببینید میانگین زمان بارگذاری صفحه به ثانیه چقدر است. البته سرعت موارد دیگر از جمله زمان ریديرکت شدن، زمان پاسخ سرور و ... به شما نشان داده می شود. شما همچنین میتوانید بر اساس نوع مرورگر، بر اساس کشور و صفحه نیز سرعت را بررسی کنید.


  در صفحات بعدی اطلاعات سرعت حتی جالب تر و دقیق تر می شوند. در صفحه زمانبندی صفحه (Page Timing شما اطلاعات دقیقی در مورد سرعت هر صفحه پیدا می کنید. در صفحه پیشنهادهای سرعت (Speed Suggestions) نیز شما میتوانید پیشنهادهای خود گوگل برای افزایش سرعت هر صفحه را مطالعه نمایید که واقعا فوق العاده است.


  جستجوی سایت(Site Search)

  با متصل کردن سیستم جستجوی داخلی سایت به گوگل آنالیز، شما میتوانید اطلاعات دقیقی را در مورد جستجوهای انجام شده در سایت خود مشاهده نمایید.


  رویدادها(Events)

  منظور از رویدادها آن تعاملاتی است که شما قصد اندازه گیری آنها را دارید. برای مثال می توانید مشخص کنید که با کلیک بروی یک گزینه، رویدادی در گوگل آنالیتیک ثبت شود تا بتوانید تعداد کلیک های انجام شده بروی آن گزینه را اندازه گیری و بررسی کنید.


  تبديلها(conversions)

  این آخرین قسمت گوگل آنالیز است. همانطور که گفتیم منظور از این کلمه، تبدیل شدن بازدیدکننده به کاربر ثابت با مشتری است. برای این منظور لازم است که شما اهدافی را مشخص کنید و در صورت اینکه کاربر خریدی انجام می دهد، اطلاعات خرید را در اختیار گوگل بگذارید. تنظیمات این قسمت باید از طریق بخش مدیریت گوگل آنالیز و به Google Tag Manager انجام شود و بروی سایت پیاده سازی شود این قسمت شامل چهار بخش متفاوت است.


  اهداف (Goals)

  در این بخش آمار مربوط به اهدافی که تعیین کرده اید به شما نمایش داده میشود. هدف شما میتواند بازدید کاربر از یک صفحه مشخص، ثبت نام کاربر در سایت عضویت کاربر در خبرنامه و ... باشد. به این ترتیب متوجه می شوید که چه تعداد از کاربران و کدام یک از آنها اهداف شما را تکمیل می کنند و می توانید فرآیندهای خود را بهینه سازی کنید.


  فروش آنلاین(E-Commerce)

  با دادن اطلاعات فروش به گوگل آنالیتیکس، شما میتوانید در این بخش ببینید که چقدر درآمد عایدتان شده است، این درآمد توسط کدام کاربران ایجاد شده است، هر کاربر چقدر برای شما سود داشته، کدام کاربران با چه ویژگیهایی بیشتر خرید کرده اند و...


  مسیرهای چند کاناله (Multi-Channel Funnels)

  در آنالیتیکس، اعتبار تبدیل ها و فروش های شما به آخرین کانال ورودی داده میشود که کاربر از طریق آن وارد شده است. اما جستجوها و ارجاع های قبلی چه نقشی در تبدیل کاربر داشته اند؟ بین علاقه ابتدایی کاربر تا انجام خرید با هدف شما چقدر فاصله وجود داشته است. با استفاده از این بخش میتوانید جواب تمام این سوال ها را پیدا کنید. شما می بینید که کاربر دقیقا چند بار و از چه طرقی وارد سایت شده تا در نهایت تبدیل به مشتری یا کاربر ثابت شود.


  اختصاص(Attribution)

  در این بخش می توانید ببینید که هر یک از کانالهای ورودی شما چه مقدار از تبدیل ها را به خود اختصاص داده است. سیستم اختصاص دهی به چند صورت در اختیار شماست. شما می توانید تنها به آخرین کانال ورودی برای تبدیل اعتبار دهید. اولین کانال ورودی را مسئول بدانید. یا آنکه به تمام کانال های ورودی که کاربر از طریق آنها وارد شده است تا آن زمان که به مشتری یا کاربر ثابت تبدیل شود) درصدی اعتبار بدهید.


  افزونه وردپرس گوگل آنالیتیکس | Google Analytics

  افزونه وردپرس گوگل آنالیتکس ، ابزار تحلیلگر شرکت گوگل است. این ابزار آمار بازدیدکنندگان یک وبسایت را نشان میدهد که دستاورد مهمی برای بازاریابان و وبمسترها جهت واکاوی وب است. سیستم گوگل آنالیتیکس امکان بررسی و تحلیل ورودیها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیتهای کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می کند. به این ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.


  عدم نیاز به فیلترشکن ! *

  از آنجا که سرویس آنالیتیکس گوگل به صورت پیشفرض بر روی کشور ایران تحریم شده است، جهت اتصال این افزونه به سرویس آنالیتیکس گوگل، دو روش تعبیه نموده ایم:


  ١- تنظیمات سریع: در این روش، بدون نیاز به هر گونه ابزار دور زدن تحریمها (فیلترشکن) میتوانید افزونه را به سرویس آنالیتیکس گوگل متصل کنید.


  ۲- تنظیمات پیشرفته: در این روش به منظور تعریف اپلیکیشن گوگل اختصاصی خود لازم است در ابتدای تنظیمات افزونه، به فیلترشکن متصل باشید. اما بعد از نصب و تنظیم اولیه، بدون نیاز به هر گونه فیلترشکن، می توانید اطلاعات آماری آنالیتیکس را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید.


  هاست

  طبق بررسی های به عمل آمده این افزونه بر روی همه هاست های متداول قابل استفاده است. اما به دلیل تحریم بودن ایران از سوی شرکت گوگل، سایتهایی که در سرورهای داخل ایران میزبانی می شوند، با خطای گوگل و عدم اتصال افزونه روبرو می شوند.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  در زبانه نشست ها می توانید اطلاعات کلی بازدیدکنندگان را مشاهده کنید و از آنها برای آنالیز رفتار کاربران بهره ببرید.


  درصد نشست های جدید، تخمینی از تعداد کاربرانی را نشان میدهد که برای اولین بار به وبسایت شما می آیند.


  بالا بودن این درصد میتواند یک عامل منفی باشد زیرا نشان میدهد بازدیدکنندگان شما تمایلی به بازگشت و استفاده مجدد از وبسایت شما ندارند.


  نرخ دفع کاربر، درصد کاربرانی را نشان میدهد که پس از باز کردن وبسایت شما، بدون هیچ گونه تعاملی آن را بسته و از وبسایت شما خارج شده اند.


  بالا بودن این درصد یک عامل منفی است زیرا نشان می دهد وبسایت شما قادر به نگهداری بازدیدکنندگان نیست.


  میانگین زمانی نشست بیانگر مدت زمانی است که یک بازدیدکننده به صورت میانگین در وبسایت شما سپری می کند. بالا بودن میانگین زمانی نشست نشان دهنده موفقیت وبسایت شما در نگهداری بازدیدکنندگان است.


  برگه / نشست بیانگر تعداد برگه هایی است که یک بازدیدکننده در وبسایت شما مشاهده کرده است. بالا بودن این پارامتر نشان دهنده جذاب بودن وبسایت و الزام بازدیدکننده به تعامل با وبسایت می باشد.


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  افزونه Google Analytics قادر است تا فهرستی از کلمات کلیدی که باعث هدایت بازدیدکنندگان به وبسایت شما شده است را تهیه و نمایش دهد.


  همچنین موقعیت نسبی وبسایت شما برای آن کلمه کلیدی خاص در نتایج گوگل را نیز نشان می دهد. به این ترتیب می توانید جایگاه خود را بین رقبا و همکاران تشخیص دهید.


  آمار کشورهای میزبان بازدیدکنندگان وبسایت شما

  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  آمار سیستم عامل بازدیدکنندگان وبسایت شما

  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  آمار زبان مورد استفاده بازدیدکنندگان وبسایت شما

  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  طراحی وب سایت،طراحی نرم افزار تحت وب،طراحی اپلیکیشن موبایل،خدمات سيو،خدمات سئو


  به صورت پیشفرض، ابزارک گوگل آنالیتیکس وردپرس، داده های مربوط به ۳۰ روز اخیر را نشان میدهد که میتوانید با استفاده از تقویم میلادی درون ابزارک، بازه های زمانی متنوعی را جهت مشاهده آمار و نتایج انتخاب کنید.